סביר להניח שאחד התסכולים הגדולים ביותר שיש הוא לעמוד מול דלת נעולה, מבחוץ או מבפנים, ולהידרש לפורץ דלתות שיבוא ויפתח אותה כי המפתח לא מצליח לפתוח את המנעול והדלת נשארת סגורה, למרות כל הניסיונות שלנו לפתוח אותה. זה מה שקורה ללא מעט אנשים אשר קוראים בסופו של דבר למומחים בפריצת דלתות.

פריצת דלתות היא התמחות של מנעולנים ופורצים מוסמכים, אשר יודעים כיצד לתפעל דלתות פנים וחוץ, הן דלתות עץ, זכוכית, פלדה וכן דלתות אחרות. המומחים בתחום נדרשים לעבור הכשרות מתאימות, גם בשביל לדעת כיצד לפרוץ את הדלת מבלי לגרום לה נזק, כיצד להתמודד עם המנעולים והצילינדרים שלה, כיצד להחליף אותם ועוד.

אופי הטיפול בכל דלת, מן הסתם, היא שונה. שכן בעוד דלתות פנים, אינן כוללות בדרך כלל צילינדרים, ולא פעם מדובר בדלתות זכוכית או עץ פשוטות, הרי שדלתות חוץ, הן במבנים פרטיים והן במבנים מסחריים או עסקיים, הן דלתות פלדה, מתכת או זכוכית, אשר כוללות מנעולים מורכבים, לעיתים אף מדובר בדלתות שמחוברות למערכות אזעקה וכן מנעולים עם צילינדרים. זו הסיבה, כאשר פורצים דלת שכזו, יש לבחון כיצד המערכת שלה בנויה על מנת שיהיה ניתן לנטרל אותה בצורה נכונה ובזמן קצר.

כיצד מתבצעת פריצת דלתות

בשלב הראשוני יש ניסיון לפתוח את הדלת מבלי להוציא את המנעול או לשבור את הצילינדרים שלו. הרבה פעמים הדלת איננה נפתחת מאחר והפינים של המנעול נתקעים בחור ולא ניתן להסיר אותם. זה נובע מכל שהם אינם משומנים מספיק או מכך שהם נשחקו עם הזמן. במידה וזה לא עוזר, אין ברירה אלא לבצע חיתוך של הפינים או להסיר את המנעול כך ששום דבר לא ינעל את הדלת בפועל. במקרה כזה, אין ברירה אלא להתקין מנעול חדש בשביל שיהיה ניתן לנעול אותה. ההתקנה מתבצעת במקום כמובן.

ניתן למצוא מומחים בפריצת דלתות בכל ישוב כיום, אם אתם מתגוררים בדרום הארץ, אתם יכולים לקרוא לבית המפתח אשר מבצעים עבודות של פריצת דלתות באופקים וכן ביישובים אחרים רבים באזור הדרום בכלל.