כשאנחנו חושבים על פריצת רכבים, אנחנו נוטים לחשוב בדרך כלל על מקרים פליליים בהם אנשים מנסים לפרוץ את הרכב בשביל לגנוב אותו או לגנוב ממנו משהו. אך במקרים רבים פריצת רכבים היא דווקא דבר חוקי וכן הכרחי. מדובר במקרים בהם אין ברירה אלא לפרוץ את הרכב מאחר והוא ננעל ולא ניתן לפתוח אותו. במקרה הטוב זה קורה כשאנחנו נתקעים מחוץ לרכב, במקרה הפחות טוב והפחות נעים, זה קורה כשאנחנו נתקעים בתוכו.

פריצת רכבים היא אומנות שכן, על הפורץ לדעת כיצד לבצע את הפריצה מבלי לגרום נזק לרכב בכלל ולדלתות בפרט. בכלי רכב חדשים מדגמים שונים, בשביל לפרוץ את הרכב, יש לנתק את האזעקה וכן את המערכות של הרכב, על מנת שיהיה ניתן לפתוח את הדלת מבלי שהמערכת תינעל. בכלי רכב ישנים, ניתן רק לפרוץ את הדלת בשביל להיכנס פנימה. מומחים בפריצת רכבים יודעים כיצד לבצע את העבודה בשני המקרים, וכן הם מתמחים בפריצת רכבים מדגמים שונים, הן בכל מה שקשור לדגמים של חברות שונות והן בכל מה שקשור לדגמים שונים על פי שנים.

מה צריך לזכור כשמזמינים פורץ לרכב שלנו

לפני שנסביר מה צריך, חשוב לומר אנחנו יכולים למצוא היום מומחים בפריצת רכבים בכל רחבי הארץ. מנעולנים רבים שמתעסקים בפריצת דלתות לבית, מתמחים גם בפריצת כלי רכב מסוגים ומדגמים שונים. בין היתר אנחנו יכולים למצוא מומחים בפריצת רכבים באזור המרכז, צפון והדרום, כך למשל אנחנו יכולים למצוא מומחים בתחום של פריצת רכבים באופקים, נתיבות, וביישובים בסדרי גודל דומה או גדולים יותר בכל אזור.

כשאנחנו מעוניינים להזמין פורץ רכבים, עלינו לזכור שהוא צריך להיות איש מקצוע אמין ומוסמך, בעל תעודות מקצוע וכן תעודת יושר מן המשטרה. עלינו לוודא שהוא יכול לבצע פריצה לכלי רכב מהדגם ומהסוג שלנו, וכן עליו להיות זמין לעבודה אצלנו בכל עת. אומנם במקרים מסוימים אנחנו יכולים להמתין עם ביצוע העבודה, אך סביר להניח, שאנחנו נזדקק לאיש מקצוע שיוכל לבצע אותה באופן מהיר, כך נוכל לחזור ולהשתמש ברכב.

נקודה נוספת שצריך לקחת בחשבון, מוטב שיהיה זה מישהו שיוכל גם לתקן את הדלת או את המנעול, ובמקרה הצורך לגרור את הרכב למוסך בשביל שיבצעו את התיקון שם, על מנת שנוכל להחזיר את הרכב לשימוש מהיר.