לא פעם, כשתתגלה בעיה בדלת, יהיה מי שיציע לכם למהר ולהחליף מנעול או צילינדר על מנת לפתור אותה. לעיתים זה אכן יהיה פתרון נכון, שכן המנעול לא יהיה תקין או שהצילינדר לא יעבוד כנדרש. אך לא תמיד החלפת מנעולים וצילינדרים היא הכרחית.

לפני שאתם ממהרים להחליט בנושא, מומלץ להתייעץ עם מספר גורמים מקצועיים על מנת שתוכלו לקבל החלטה נכונה וחכמה. לשם כך, עליכם, מן הסתם, להזמין איש מקצוע, אמין ומנוסה, שיבחן האם המנעול תקין, האם שום חלק בו לא נשבר מבפנים, והאם ניתן לתקן את הדלת בכלל או את המנעול בפרט, במקום להחליף אותו.

מתי תעלה השאלה האם להחליף מנעול או צילינדר

המקרה הקלאסי הוא, כשהמנעול חורק, אנחנו נרגיש את זה, כשננסה לפתוח את הדלת עם המפתח ונגלה שזה לא אפשרי, שהדלת לא תיפתח באופן ישיר. במקרים כאלה ייתכן מאוד שהבעיה היא במנעול ואז עולה שאלה, האם יש צורך להחליף אותו או שניתן לתקן את המנעול בצורה כזו או אחרת. במידה ומדובר במנעול ישן, סביר להניח שנעדיף להחליף אותו, גם מאחר והתיקון לא בהכרח ישתלם וגם בשביל להגביר את תחושת הביטחון.

מקרה אחר, לא פחות קלאסי ומוכר הוא, שאנחנו כלל לא יכולים להשתמש במנעול ואז אין ברירה אלא להחליף אותו. כמובן שמוטב לא להגיע למצב הזה אלא להחליף אותו לפני כן, אך לעיתים מדובר בשחיקה איטית של המנעול שאנחנו כלל לא מרגישים עד שהוא לא מאפשר לנו לפתוח את הדלת, או לחילופין, יש מצבים כשזה קורה בבת אחת, למשל, כשאנחנו מכניסים את המפתח לחור המנעול ומגלים שהוא פשוט לא נפתח, למרות שרק כמה שעות קודמות לכן, הדלת נפתחה כרגיל.

שאלה אחרת היא, מה תפקיד הדלת. אם מדובר בדלת פנימית אז השימוש שונה מאשר בדלת חיצונית, ייתכן ואין לנו צורך למהר ולהחליף את המנעול או את הצילינדר. ייתכן שעדיף לנו להחליף כבר את הדלת. במקרה ומדובר בדלת חיצונית, הרבה פעמים לא משתלם להחליף לנו את הדלת (בוודאי אם זו דלת פלדה) אלא אנחנו יכולים להסתפק בהחלפת מנעול או צילינדר.

לשם החלפת מנעולים וצילינדרים בנתיבות ובכלל בכל אזור הדרום, אתם מוזמנים לפנות אל בית המפתח, מומחים בתחום אשר ישמחו לעמוד לרשותכם בכל עת.